Ubezpieczenie Samochodu Dla Skazanych Kierowców

Wyrok skazujący za prowadzenie pojazdu lub wyrok w sprawie karnej może mieć znaczący wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej za samochód. Porównaj oferty od wyspecjalizowanych ubezpieczycieli i zaoszczędź pieniądze już dziś.

Pol-Plan Logo

Uzyskaj konkurencyjne oferty ubezpieczenia dla skazanego kierowcy od wyspecjalizowanych brytyjskich ubezpieczycieli oraz brokerów ubezpieczeniowych.

Pol-Plan banner

Czy mogę ubezpieczyć swój samochód, jeśli mam wyrok skazujący?

Phone on phone calling car insurance company after accident

Wpływ posiadania jakiegokolwiek rodzaju wyroku skazującego na składkę ubezpieczenia samochodowego może być bardzo różny w zależności od ubezpieczyciela. Wszystko zależy od tego, jak postrzegają oni ryzyko, a co za tym idzie, wzrost składki ubezpieczeniowej. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj dają najniższe ceny ubezpieczenia samochodowego osobom o najmniejszym ryzyku, a posiadanie jakiegokolwiek rodzaju wyroku skazującego jest postrzegane jako zwiększone ryzyko. W przypadku niektórych wyroków, mogą nawet całkowicie odmówić ubezpieczenia!

Porównując oferty od ubezpieczycieli, którzy specjalizują się w ubezpieczaniach dla kierowców z wyrokiem skazującym, masz znacznie większe szanse na znalezienie przystępnej składki.

Powszechne wyroki za jazdę samochodem

Przekroczenie prędkości

Niezależnie od tego, czy jest to SP30 („Przekroczenie ustawowego ograniczenia prędkości na drodze publicznej”) czy SP50 („Przekroczenie ograniczenia prędkości na autostradzie”), przekroczenie prędkości jest najczęstszym wykroczeniem drogowym na brytyjskich drogach. W rzeczywistości, według RAC, ponad 790.000 osób otrzymało mandaty karne za przekroczenie prędkości w 2015 roku.

Stosunkowo niewielkie wykroczenie nadal może spowodować umieszczenie trzech punktów karnych na prawie jazdy i kosztować 100 funtów grzywny. Nawet to może mieć znaczny wpływ na roczną składkę ubezpieczenia samochodu.

Za poważniejsze wykroczenia możesz otrzymać 6 punktów karnych, grzywnę w wysokości do 150% Twojego tygodniowego dochodu, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 56 dni. Miałoby to znaczący wpływ na koszty ubezpieczenia samochodu.

TT99

Skazanie TT99 to sytuacja, w której zostajesz pozbawiony prawa jazdy, zazwyczaj na sześć miesięcy, za otrzymanie 12 lub więcej punktów karnych w okresie trzech lat, w tak zwanym procesie „sumowania kar za przewinienia drogowe”.

CU80

Przestępstwo polegające na korzystaniu z telefonu komórkowego, gdy jesteś za kierownicą jest stosunkowo nowe, ale jest bardzo niebezpieczne i jest traktowane bardzo poważnie. Do tego stopnia, że od 1 marca 2017 r. grzywna została podwojona do 200 funtów, a na Twoje prawo jazdy zostanie nałożonych sześć punktów karnych.

IN10

Prowadzenie pojazdu na drodze publicznej bez ubezpieczenia lub „używanie pojazdu bez ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej” może skutkować mandatem w wysokości 300 funtów i sześcioma punktami karnymi. Policja ma teraz również prawo do konfiskaty nieubezpieczonych pojazdów.

DR10 i DG10

Wyrok skazujący za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest poważnym wykroczeniem i prawdopodobnie grozi Ci wysoka grzywna oraz długi zakaz prowadzenia pojazdów.

Pol-Plan Logo

Uzyskaj konkurencyjne oferty ubezpieczenia dla skazanego kierowcy od wyspecjalizowanych brytyjskich ubezpieczycieli oraz brokerów ubezpieczeniowych.

Pol-Plan banner

Co jeszcze mogę zrobić, aby obniżyć składkę ubezpieczeniową?

Te same zasady dotyczą skazanych kierowców, jak i osób poszukujących ubezpieczenia samochodowego:

Tytuł zawodowy: zawsze należy uzyskać kilka ofert z różnymi tytułami zawodowymi, które są podobne do Twojego (pamiętaj, że Twoje ubezpieczenie będzie nieważne, jeśli podasz fałszywe informacje).

Prawo jazdy: poinformuj firmę ubezpieczeniową o dacie zdania egzaminu, a nie o dacie odzyskania go po zawieszeniu uprawnień.

Doświadczenie w prowadzeniu samochodu: ogólnie rzecz biorąc, im większe doświadczenie w prowadzeniu samochodu, tym lepsza cena. Nawet jeśli nie posiadasz własnej polisy, bycie wymienionym z imienia i nazwiska jako kierowca na cudzym ubezpieczeniu samochodowym będzie się liczyć.

Rodzaje ochrony ubezpieczeniowej: czasami ubezpieczenie autocasco (OC i AC) może być tańsze niż ubezpieczenie typu Third Party Only (odpowiednik polskiego OC) lub ubezpieczenie typu Third Party Fire and Theft (ubezpieczenie OC rozszerzone o ubezpieczenie w razie pożaru i kradzieży auta). Sprawdź oferty dla wszystkich trzech rodzajów ubezpieczeń.

Dodawanie kierowców do polisy ubezpieczeniowej: dodanie kolejnego kierowcy do polisy może czasami obniżyć cenę. Nigdy jednak nie ulegaj pokusie dodania kogoś innego jako „głównego kierowcy”, jeśli to Ty zazwyczaj prowadzisz samochód, ponieważ może to unieważnić Twoje ubezpieczenie.